Menu

Organizovanie svadby alebo základom je svadobné oznámenie

0 Comment


V živote nejedného človeka nastane ten výnimočný moment, ktorý zvykneme nazývať ako svadba. A ten si rozhodne zaslúži našu pozornosť. Organizovanie svadobnej oslavy v nemálo prípadoch naberie také grády, až to možno začne liezť na nervy, ale trpezlivosť sa v danej situácii častokrát vypláca. Je už na každom z vás, koľko pozvete hostí alebo v akom duchu sa táto slávnosť bude uberať. Riešiť v tomto článku nebudeme ani rozpočet. Naopak ale spomenieme niečo, čo možno pôsobí najjednoduchšie, avšak v podstate ide o vec, ktorá je neodmysliteľným úvodníkom k tomu, aby táto slávnosť vôbec začala a prišli na ňu hostia. Sú to vhodné svadobné oznámenia.

svadobné oznámenie

Je ale pravda, že jeho grafické a textové prevedenie by malo predsalen napovedať o tom, v akom štýle vaša svadba bude prebiehať. Jeho forma by možno mala v istom smere niečo napovedať aj o náture svadobčanov. Pozvaným, ktorým takéto oznámenie príde, by malo aspoň z časti pripomínať, v akom duchu to celé bude prebiehať.

ružové srdce

Kedy si ale takéto výstižné a vkusné oznámenia dáme zhotoviť?

Samozrejme vtedy, ak ste si istí, že svadba vôbec bude (:  Ale žarty bokom. Vo všeobecnosti je vhodné myslieť na ich objednávku cca 3 mesiace pred svadbou. Pretože oznámenie je základ, všetko ostatné dúfam stihneme zorganizovať za túto dobu. Všeobecne tak dva – tri mesiace pred tým, než to celé začne. Treba myslieť aj na to, že oznámenie tiež nebude zhotovené zo dňa na deň nejakým zázrakom. Najskôr si treba premyslieť grafický motív, možno vybrať vhodný text, no a ich výroba môže následne trvať celý týždeň (vrátane doby dodania).

  Čo by sa však na ňom malo v stručnosti nachádzať?

Samozrejme mená dvoch hlavných aktérov, teda snúbencov. Ďalej presný termín svadby a našu adresu (aby nám chodili gratulácie a priania).

Takisto sa dá obohatiť nejakým zaujímavým mottom či napríklad básničkou.

4.7/5 - (3 votes)