Menu

10 trikov, ako udržať manželskú posteľ čistú

0 Comment

Chcete aby boli matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace na vašej manželskej posteli dokonale čisté? Bude to chcieť trochu snahy, no verte, že výsledok stojí za to. Toto je desať trikov, vďaka ktorým už nebudete bojovať so špinou vo vašej posteli.Detail na pokrčenú bielu plachtu na posteli.jpg

  1. Kupujte dvojmatrac. Takto sa vyhnete tomu, aby špina padala medzi dva matrace. Matrac v celku je navyše omnoho pohodlnejší, pretože nikto z dvojice, nebude padať do medzery v strede postele.

  1. Ak ste si už kúpili dva samostatné matrace, zaobstarajte si aspoň plachtu, ktorý ich zakryje oba naraz. Týmto spôsobom taktiež zabránite tomu, aby sa matrace v prostriedku extrémne špinili.

  1. Pri plachtách ešte ostaneme. Zabudnite na romantické biele plachty, ktorými posteľ iba prikryjete. Ak chcete, aby ste pred špinou uchránili matrac, ktorý sa čistí najťažšie, používajte zásadne plachty s gumičkou po obvode.

  1. Posteľnú bielizeň vymieňajte raz týždenne. Nevadí, že ešte pekne vonia. Prach a iné nečistoty, ktoré nemajú žiaden výrazný zápach, sa totiž do textilu zachytávajú aj tak. Všetko prejde na matrac a špinavá posteľ je na svete.

  1. Každý druhý deň, dajte z postele preč všetky paplóny, plachty a vankúše, otvorte okno v spálni a nechajte matrac poriadne vyvetrať.

  1. Raz mesačne matrac dokonale povysávajte a posypte sódou bikarbónou. Tú nechajte na matraci aspoň polhodinu. Následne ju povysávajte.

Manželská posteľ s hnedým čalúneným čelom a vankúšmi.jpg

  1. Po milostných hrách v posteli vždy vymeňte posteľnú bielizeň. Verte, že je to naozaj potrebné, aj keď sa to tak na prvý pohľad nemusí javiť.

  1. Snažte sa o to, aby ste vo svojej posteli iba spali. V preklade, v posteli nejedzte, nepite kávu, nepracujte a nevenujte sa ručným prácam. Smietka sem, smietka tam a bordel je na svete.

  1. Ak máte domáce zvieratá, posteľ by mala byť zakázanou zónou. Áno, odolať tým očiam nie je jednoduché, no potrebné, takže to vydržte.

  1. Alfou a omegou čistej postele je čistá spálňa. Pravidelne vysávajte a utierajte prach, nezabudnite na každodenné vetranie a ako sme už raz povedali, pravidelne vymieňajte posteľnú bielizeň.