Menu

5 spôsobov, ako si tínedžer môže zarobiť

0 Comment

1. Čistenie domov. Na internete dnes nájdete dostatok inzerátov, ktoré ponúkajú upratovanie rodinných domov alebo bytov. Jedná sa o prácu jeden až dvakrát týždenne a môže ju vykonávať aj mladistvý. Ak chcete začať, jednoducho rozdajte letáky vo vašom okolí a dajte svojim susedom vedieť, že vás zaujímajú. Účinnejším spôsobom je ísť z domu do domu a opýtať sa svojich susedov, či potrebujú pomoc s upratovaním svojich domovov. Prípadne si vytvorte profil na stránkach, ktoré sa tejto práce týkajú a uverejnite tam svoj inzerát.´úklízení.jpg
2. Opatrovanie detí. Možno budete potrebovať nejaké referencie, aby vám noví rodičia dôverovali a nechali vás samých so svojimi deťmi. Odporúčam začať s jedným rodičom, robiť skvelú prácu a uistiť sa, že dostanete písomný referenčný list. Takto ho môžete použiť na rezervovanie ďalších pracovných miest u iných rodičov.
3. Venčenie psíkov. Toto môžete vykonávať vo svojom okolí, u blízkych a to dokonca každý deň. Určite sa vám zíde to, ak doma máte svojho psíka a viete, ako na to. Ale ak s tým nemáte skúsenosti, vôbec to nebude vadiť.venčení psů.jpg
4. Doručovanie letákov a novín do schránok. Aj keď dopyt po doručovateľoch papiera nie je taký vysoký, aký bol v minulosti, ľudia sa stále prihlasujú k odberu novín a stále ich potrebujú doručovať. Ak si chcete nájsť prácu ako doručovateľ letákov, môžete začať s inzerciou miestnych novín. Ak tam nič nevidíte, obráťte sa na noviny tak, že nájdete kontaktné číslo ich oddelenia a informujte sa, či majú nejaké voľné pracovné miesta. Ak stále nemáte šťastie, skontrolujte vývesky miestneho obchodu s potravinami a zistite, či niekoho nehľadajú na výpomoc.
5.  Vytvorte webovú stránkuTo je obzvlášť dobrá voľba pre tých, ktorí sú už dobre oboznámení s navigáciou v online svete. Možnosti zahŕňajú spustenie blogu alebo webovej stránky o predmetoch, pre ktoré tínedžeri a iní majú nadšenie. Navyše si môžete vytvoriť aj blog, prípadne zarábať robením videí, ale dobre si to zvážte!