Menu

Aký typ vonkajších dverí vybrať? Pozrime sa na populárne možnosti

0 Comment

V prípade výberu tých správnych vonkajších dverí máme na výber pomerne veľa možností. Tie sa líšia svojim prevedením a najmä materiálom, z ktorého sú vyrobené. Každý takýto materiál disponuje svojimi originálnymi vlastnosťami, čo značí tiež špecifické vlastnosti konkrétnych dverí. Preto sa pri výbere môžeme orientovať práve na tento bod a pozrieť sa, aké populárne možnosti máme z hľadiska dverí a materiálov na výber. Ktoré by sa najviac hodili pre váš byt alebo dom?

Začnime tou najznámejšou a takisto cenovo najprístupnejšou možnosťou, teda plastovými dverami.

Ako už bolo načrtnuté, faktorom ich popularity je v pomere nižšia cena, avšak okrem nej takisto pomerne dobré užívateľské parametre na čele s izolačnými vlastnosťami. Rovnako tak ich univerzálnosť a teda schopnosť prispôsobiť sa k rôznym objektom. Prevedenie z tohto materiálu umožňuje tiež zaujímavé farebné variácie, dizajn plastových dverí poskytuje možnosť detailnejšieho prispôsobenia sa vkusu a farbe fasády. Napríklad oproti dreveným predstavujú tiež o niečo lepšiu mechanickú pevnosť a nízku náročnosť z hľadiska údržby.

interiér, bývanie

Čoraz častejšie sa ale stretávame aj s atraktívnou a luxusnejšou voľbou v podobe hliníkových dverí.

Hoci sú hliníkové dvere drahšie, rovnako tak ako hlinikove okna cena m2 predstavujú niekoľko špecifických a originálnych výhod. Aj v prípade dverí je v danej situácii možné použiť väčšie a ťažšie sklá, ale hliníková forma sama o sebe na druhej strane poskytuje tiež kvalitnú odolnosť pre požiarom a následne dymom. Rovnako ide o spoľahlivú ochranu pred možným vlámaním. Za zmienku stojí aj odolnosť pred zlým počasím a poveternostnými podmienkami, zároveň dlhá životnosť tohto materiálu a prakticky minimálna náročnosť údržby.

drevené dver

Na záver spomeňme hlavne estetické dizajnové kvality, čo so sebou prinesú drevené dvere.

Ale nielen krásny prírodný dizajn typický napr. pre chalupy, no tiež fakt, že drevo je dobrý tepelný izolant, čo dokáže v miestnosti vytvoriť útulný pocit pohodlia. Slabšou stránkou je ich odolnosť a náročnejšia údržba, na druhej strane ale môže ísť o skvelú voľbu aj pre nízkoenergetické domy.