Menu

Certifikácia vašej nehnuteľnosti

0 Comment


Novostavby, ktoré sú rozostavané a ešte len čaká kolaudácia podľa novej legislatívy podliehajú nutnosti dodržať energetickú triedu A0. Energetická trieda A0 predstavuje veľmi úsporný režim energií v domácnosti. Pri novostavbách však veľa ľudí už vopred rozmýšľa nad spôsobom, akým bude domácnosť vykurovať či ohrievať vodu. Veľa ľudí vie, že lacný plynový kotol sa síce oplatí kúpiť, ale mesačne zaplatíte za vykurovanie domácnosti a ohrev vody dvojnásobnú cenu ako v prípade nízko nákladovej domácnosti.

spotreba

Či už z vlastného presvedčenia mať nízko nákladovú domácnosť a mesačne platiť minimálne platby alebo je dôvodom práve legislatíva, podľa ktorej musíte dosiahnuť najvyššiu energetickú triedu A0, budete potrebovať energetický certifikát. Energetický certifikát je dokument o výške spotreby energie vašej nehnuteľnosti a je takisto potrebný ku kolaudácii. Energie v domácnosti posledné mesiace potrápili azda každého. Vzrastajúce ceny elektriny, plynu či vody mnohým narobili poriadne vrásky. Ide najmä o staršie nehnuteľnosti, ktoré mali už aj tak vysokú spotrebu energie. Po zvýšení ceny za energie sú niektoré platby mnoho násobne vyššie. Ani staršie nehnuteľnosti však nemusia zúfať.

energetický certifikát

Aj keď už máte celú domácnosť zabehnutú, výmena kotla za vzduchotechniku, tepelné čerpadlo či podlahové kúrenie je vždy možné. Možno si poviete, že vám tá investícia za to nestojí. Dôležitá nie je počiatočná cena technológie, ale spotreba energie takýchto zariadení, z čoho vyplýva nižšia mesačná platba za energie. Každá z moderných technológii na vykurovanie či ohrev vody ma do niekoľkých rokov návratnosť. Aj v prípade obnovy staršej nehnuteľnosti budete potrebovať energetický certifikát. Či už budete potrebovať energetický certifikát budov ku kolaudácii alebo na obnovu staršej nehnuteľnosti navštívte internetovú stránku certifikaciabudovy.sk, kde vám odborníci vyhotovia tento dokument na mieru.