Menu

Je chudnutie odopieranie?

0 Comment

O chudnutí toho bolo napísané už mnoho. Veľké množstvo článkov existuje na túto tému. Tak sa teda poďme na to pozrieť aj my. V prvom rade, ak sa rozhodnete, že idete chudnúť musí to byť záväzné a vážne rozhodnutie. Nie len také, že týždeň chudnem a potom to nechám tak. Ak chcem musí to byť naozaj vážne a nie len niečo, čo nemyslím naozaj tak.

zelenina

Otázka, či je chudnutie odopieranie je ťažká. Každý to berie inak, no určite veľa ľudí to vníma ako istý spôsob odopierania. Veď predsa ak ste zvyknutý na istý štýl života a stravovania a zrazu s tým seknete je to pre telo veľký šok. Ak máte radi sladké a zrazu si ho zakážete, tak je jasné, že si to odopierate a tak to bude brať vaša myseľ aj vaše telo.
Chudnutie je hlavne zmena. Veľká a celoživotná zmena. No a samozrejme každá zmena je zo začiatku pre človeka zložitá. Je veľmi náročné to prijať. Každopádne mali by ste si svoju myseľ nastaviť tak, že si nič neodopierate a to čo pri chudnutí konzumujete vám musí chutiť. Cieľom chudnutia nemá byť to, že jete niečo čo vám vôbec nechutí je to bez chuti a vy trpíte.

hmotnost

Chudnutie zahŕňa zdravú stravu, no vôbec to neznamená, že je nechutná. Len my sme si v hlave vytvorili takúto predstavu. Pri chudnutí si môžete dať čokoľvek, ide však o rozumné množstvo. Napríklad ak si na večeru urobíte šalát s dressingom s bieleho jogurtu s bylinkami, už teraz mám na to chuť a to ani nechudnem.
A čo tak ovocie? Príde vám dať si jahody poliate horkou čokoládou odpieranie? Mne teda rozhodne nie. Je to náročné, no nie neuskutočniteľné. Takto by ste to mali brať aj vy. Chudnutie nie je vôbec odopieranie, je to len zmena a vy ju môžete poňať akokoľvek. Skúste sa nad tým zamyslieť a robte postupné zmeny, aby ste váš organizmus zbytočne nestresovali. Ak k tomu pristúpite postupne vyhnete sa tak nežiaducim „šokom“ pre vaše telo.