Menu

Kedy a prečo zvoliť odborné krtkovanie?

0 Comment

Keď sa upchá umývadlo alebo kuchynský drez, tak ich prevádzka musí zostať dočasne obmedzená. Čo je pre bývajúcich pomerne komplikovaná situácia. Havarijný stav, ktorý sa pochopiteľne musí odstrániť čo najskôr.

V takýchto situáciách sa možno viacerí rozhodnú pustiť sa do opravy sami. V prípade spomaleného odtekania odpadovej vody sú na vine upchaté odtoky, resp. upchaté potrubie. Pri laickom zásahu je potrebné zvoliť techniku čistenia, pri ktorej potrubie nepoškodíte. Alebo ako to bežne chodí- zavolať suseda či známym, či by vám s tým vedeli pomôcť. Lenže ani manuálne zručný sused alebo kamarát nemusí mať na to ten správny inventár, s ktorým sa kanalizácia prečistí hladko a bez problémov.

Smajlík, opravár

Krtkovanie cena vám ale umožňuje zaplatiť si a zavolať na odstránenie poruchy odborníkov. Servis, ktorý sa zaoberá ako čistením vonkajších kanalizácií, tak aj vnútorných potrubí. V domoch, bytoch aj podnikoch. Ku konkrétnej situácii sa potom vždy použije najvhodnejšia technika čistenia.

  • Servis vám pomôže s havarijným stavom, ale takisto sa dá využívať na prevenciu a kontrolu stavu kanalizácií, k čomu sa používa TV monitoring.

Zapchaté odpadové rúry v domácnosti a teda slabo odtekajúce odtoky v umývadle alebo kuchynskom dreze nie sú ničím príjemným a ide o poruchu, ktorá by sa mala nechať dať čo najskôr odstrániť. Pretože pri ďalšom používaní sa bude odpadová voda hromadiť a nakoniec môže skončiť vyliata tam, kde narobí neželané škody (a možno aj u susedov pod vami).

  • K nepríjemným faktorom sa radí aj nepríjemný zápach vychádzajúci z odtoku.

Kalná voda v umývadle

V takomto havarijnom stave vám ešte vždy dokáže rýchlo a bez komplikácií pomôcť krtkovanie a nonstop služby spojené s čistením kanalizácií. Potrubie je však vhodné z času na čas prekontrolovať a prečistiť aj z preventívnych dôvodov. V neposlednom rade je z preventívnych dôvodov dôležité nesplachovať do drezu https://www.databazeknih.cz/knihy/kamarat-jasek-189394 či umývadla to, čo tam nepatrí:

  • Napr. kuchynský olej a iné mastnoty, zostatky z obeda, lieky, drogériu, vlasy, atď.