Menu

Tepovanie a iné služby

0 Comment

Čo je to tepovanie a náš blog Upratovanie- grant?

Tepovanie je určitý druh upratovania, ktorý sa zameriava na odstraňovanie nečistôt. Prach a špinky je potrebné odstrániť profesionálmi. Tepovanie sa sústredí napríklad na čistenie kobercov či čalúneného nábytku. V minulosti sa tepovalo ručne, dnes to za ľudí robia špeciálne vysávače, ktoré sú nazývané aj tepovače.

uklízečka

Ako sa to všetko deje?

Ako prvá prichádza na rad horúca voda, ktorá obsahuje čistiaci prostriedok, ten postupne preniká do určeného materiálu až do hĺbky, kde sa nečistoty uvoľnia a tepovač ich odsaje. Po vykonaní tohto procesu je potrebné počkať pár hodín, aby materiál uschol.

Ako tepovať:

Na tepovači sa nachádza nádoba, kde nalejeme vodu teplú zhruba 30°C a vložíme čistiaci prostriedok. Po rozpustení prostriedku stačí stlačiť tlačidlo na to určené. Tepovať by sa malo vykonávaním jemných a a pomalých pohybov po danom predmete.

Prečo tepovať:

Znečistenie predmetov ako je koberec alebo čalúnené nábytky je úplne bežná vec. Postupom času predmet zachytáva nečistoty. Tieto nečistoty sa ručne len veľmi ťažko odstraňujú a museli by ste pri tom tráviť hodiny. Predmet stále viac a viac stráca na svojej kráse. Druhým dôvodom môže byť napríklad alergia na prach, ktorej určite nepomáhajú znečistené predmety prachom.

vozík na čištění

Tepovanie Kobercov:

Pri tepovaní kobercov sa používa vlhká metodika, ktorá je vykonávaná jednokotúčovým strojom a extraktorom. Zákazníci si prajú často odstrániť drobné špinky, ktoré v koberci nepôsobia pekným dojmom.

Tepovanie čalúneného nábytku:

Pri tomto type ide o Extrakčné čistenie. Tento nábytok sa čistí za pomoci vlhka, kedy sa do textílie vháňa roztok a následne odsáva. Je to takzvané hlboké tepovanie. Zákazníci si často prajú odstránenie napríklad psích chlpov. Tím profesionálov z upratovacej služby Grant sa o všetko postará za vás.