Menu

E – knihy

0 Comment

Začíname šetriť životné prostredie. Je to však výhoda?   Za každou jednou papierovou knihou, stojí minimálne jeden vyrúbaný strom. Vymyslenie online kníh nám priniesol pokrok v šetrení životného prostredia. Sú však e-knihy vo všetkom výhodnejšie?

ebook.jpg

Výhody e-kníh
Medzi najdôležitejšie výhody patrí cena, ktorú určite každý odmení. E-knihy sú veľmi ľahko dostupné, niektoré sa dajú dokonca stiahnuť zadarmo. Ďalšou už spomínanou výhodou, je šetrenie životného prostredia, ušetríme papier, stačí nám len trochu elektrickej energie. E-knihy si môžeme prečítať kdekoľvek. Či si ich už stiahneme do tabletu, mobilu alebo si kúpime špeciálne na knihy, čítačku. Je to úplne jedno. Je to jednoduché, kniha nám ostane tak či tak a môžeme sa k nej hocikedy vrátiť.
Nevýhody e-kníh
Všetko čo má výhody má však aj nejaké nevýhody. Papierové knihy nám prinášajú väčší zážitok. Dokážeme pri nich sedieť veľmi dlho, nestane sa nám, že musíme prestať kvôli tomu, že už nemáme baterku alebo, že nás bolia oči. Jednoducho sa začítame a neprestaneme až kým knihu nedočítame. Papierové knihy nám prinášajú väčší zážitok. Dotýkať sa knihy, prekladať papierové stránky alebo voňať vôňu novej knihy, to pri e-knihách nezažijete.

ekniha.jpg

Ďalšou alternatívou šetrenia životného prostredia je ísť do knižnice. Knihu si požičiate a vrátite. Niekto iní si ju zas požičia a vráti a takto sa ušetrí neskutočne veľa kníh Ak však chcete mať knihu vždy po ruke výhodou je určite e-kniha. V čom má e-kniha ešte nad požičiavaním papierových kníh je, že ju môžete mať dlho ako chcete. Môžete sa z nej učiť, tak ju budete potrebovať na dlhší čas, čo sa v knižnici nie vždy dá.
E-knihy vznikli ako vývoj technológií.  Postupom času ľudia prídu do stavu kedy e-knihy budú možno populárnejšie ako obyčajné knihy. Nahradia ich a my ušetríme papier, miest, ale naše oči budú viac trpieť. To či sa uplatnia e-knihy alebo papierové knihy je už len na vás.