Menu

Nemajte strach z odstránenia kŕčových žíl – rekonvalescencia nie je ničím strašným

0 Comment

Rekonvalescencia po operácii kŕčových žíl venasum.com nie je ničím tragickým. Nemusíte sa obávať silných bolestí ( v niektorých prípadoch vás nebudú trápi ani len tie najjemnejšie nepríjemné pocity), jaziev, modrín alebo práceneschopnosti. Technológie idú dopredu, vďaka čomu budete mať svoje nohy FIT už po niekoľkých dňoch.

Muž a žena ležiac na pláži s nohami namočenými v mori

Aby rekonvalescencia prebehla čo najrýchlejšie a bez akýchkoľvek komplikácii, je dobré, ak si operáciu nôh naplánujete na jar, jeseň alebo zimu. Vo všeobecnosti platí, že teplo nerobí nohám po zákroku najlepšie. Nosenie kompresných pančúch, je navyše, omnoho pohodlnejšie vtedy, keď vonku nevyčíňajú päťdesiat stupňové horúčavy.

O tom, za akú dobu, budú vaše nohy v absolútnom poriadku, rozhoduje najmä spôsob, akým si necháte kŕčové žily odstrániť.

  • Chirurgický zákrok, pri ktorom sú jednotlivé – poškodené cievy vyťahované cez malé rezy v trieslach, patrí medzi najrizikovejšia metódy, pri ktorých liečba netrvá vôbec krátko.
  • Skleroterapia patrí medzí staré, no veľmi efektívne a bezpečné spôsoby. Rekonvalescencia spočíva v nosení pančúch a pohybe. Ak sa neobjavia žiadne komplikácie, vaše nohy budú v poriadku približne za sedem až desať dní.
  • Medzi najmodernejšia a v poslednej dobe i najpopulárnejšie techniky odstraňovania kŕčových žíl, patrí nepochybne laser. Zákrok je absolútne bezbolestný, trvá menej ako hodinu a liečba v podstate ani neprebieha. Už na druhý deň po operácii môžete behať hore dole a kompresné pančuchy odložiť do skrine.

Ľudia s bosými nohami, ktorí cvičia yougu na podložkách

Po zákroku by ste sa, okrem spomínanej liečby, ktorú vám predpíše lekár, mali posnažiť i vy sami.

  • Snažte sa veľa nesedieť ani nestáť.
  • Nohy celkovo nezaťažujte, čo znamená, že ťažké nákupy do schodov nenoste vy.
  • Pohyb je povolený, respektíve nutný.
  • Nezabúdajte na nosenie kompresných pančúch.
  • Na nohy si pravidelne prikladajte studené obklady.