Menu

Nie je to burina

0 Comment

Bylinky dokážu liečiť. Nie je to iba placebo efekt. Mnohí si myslia, že sa o ich pozitívnych účinkoch na zdravie, presvedčíme iba v svojej hlave. Trochu pravdy na tom vlastne je. Ak budete užívať byliny a zároveň nebudete ani trochu veriť v to, že vám naozaj dokážu pomôcť, nemôžete čakať želaný výsledok. Avšak to isté platí aj pri klasickej liečbe. Ak niečo odmietate v hlave, tak to neprijme ani vaše telo.

bylinky

Bylinky kam sa pozriete

V našej krajine rastie mnoho druhov rastlín, ktoré majú liečivé účinky. Mnohé z nich označujeme za burinu, pretože na nich narazíme všade. Je to napríklad púpava, alebo žihľava. Liečivé vlastnosti, má však aj taká obyčajná ďatelina, teda ďalšia burina. Vyskúšajte si tieto byliny nazbierať. Spomínané druhy určite bezpečne rozoznáte.

Nenahradia klasickú liečbu

Nejde o to, aby ste pri chrípke, alebo zlomenine dolnej končatiny používali iba bylinky. To by pravdepodobne nefungovalo. Musíme taktiež rátať s tým, že náš organizmus je vystavovaný takým množstvám chemických látok, medzi ktoré patria aj klasické lieky, že nedokáže reagovať na prírodnú liečbu na sto percent. Bylinky však vedia pomôcť, ako akási doplňujúca liečba. Ak máte napríklad spomínanú chrípku, nemáte čo pokaziť tým, že namiesto kupovaných čajov vo vrecúškach, budete piť tie bylinkové.

čaj

Nepodceňujte silu bylín

Ak sa pre takýto spôsob liečby rozhodnete, jednoznačne nikdy nepodceňujte silu rastlín. Pokiaľ totiž patríte k tým, ktorí ich účinkom neveria, môžete si ľahko poškodiť. Môžete sa nimi predávkovať, alebo si privodiť iné zdravotné problémy. Určite sa tejto téme dostatočne povenujte. Naštudujte si ich jednotlivé liečivé vlastnosti a zvierajte iba to, čím ste si na sto percent istí. Určite nezaškodí, ak sa poradíte so svojim lekárom. Ak o tejto téme bude niečo vedieť, jeho rady vám môžu byť veľmi nápomocné.