Menu

Stop fóbii z ohňa

0 Comment

Bála som sa ohňa, odkedy https://babetko.rodinka.sk/vyziva/vyziva-deti/odkedy-mozu-jest-male-deti-huby/som bola malé dievčatko. Bola som tým ako posadnutá. Kdekoľvek sa mohol objaviť oheň, neprišla som. Jasné, že som sa vyhýbala aj opekačkám a aj rôznym udalostiam, kde sa proste mohol vyskytnúť oheň. Asi bola moja fóbia naozaj prehnaná, no ja som si nevedela pomôcť. Bolo to proste tak. Nikto sa nikdy neunúval pomôcť mi s tým, takže mi bolo jasné, že sa to so mnou bude ťahať naozaj celý život. Nech sa deje čokoľvek, bola som v tom sama. Našťastie som však našla priateľa, ktorý sa mi snažil porozumieť a robil všetko preto, aby som sa cítila pohodlne.

požární dveře

Každý predsa môže mať nejakú tú nevysvetliteľnú fóbiu, s ktorou sa ešte predtým nestretol. Myslím, že môj strach z ohňa zase nie je až taký ojedinelý.

No bol jednoznačne zvláštny. Nemohla som ani spávať a mala som stále nočné mory, bála som sa, že niekto z vedľajšieho bytu niečo podpáli a začneme horieť aj my. Bolo to naozaj na nevydržanie a už som svojou nespavosťou naozaj veľmi trpela. Je to ťažké, keď sa snažíte, no napriek tomu to nejde. Snažila som sa nájsť niečo, čo by mi mohlo pomôcť, ale nebolo to úspešné. Bola som vážne veľmi smutná a nešťastná.

dvířka

Môj priateľ sa ale rozhodol, že nájde riešenie, ktoré mi pomôže. Že proste nájde niečo, čo ma aspoň na chvíľu zbaví všetkých nočných môr, ktoré mám.

Povedal, že do môjho bytu namontuje požiarne dvere. Ja som si najprv myslela, že je to totálna hlúposť a že niečo také mi určite nepomôže, ale čuduj sa svete, pomohlo mi to. Ohňa som sa síce stále bála, mohla som však aspoň pokojne spávať, pretože som sa už nebála toho, že sa mi niečo takéto stane. Dúfam, že sa postupne svojej fóbie úplne zbavím. No som rada, že mám niekoho, kto mi pomáha a kto mi je proste naozajstnou oporou. Je príjemné, keď pri sebe máte človeka, na ktorého sa môžete naozaj spoľahnúť. Vtedy sa aj strach dá zvládnuť oveľa jednoduchšie.