Menu

Čo je to a z čoho vzniká

0 Comment

Iste aj vy to poznáte, sotva začne jesenné sychravé počasie alebo zimné plieskanice, objavujú sa typické charakteristické choroby ako je napríklad suchý kašeľ, vlhký kašeľ, nádcha, dýchavičnosť, bolesť hlavy a ďalšie. Najčastejším ochorením typické pre tieto chladné mesiace je bronchitída, ktorá môže mať dve podoby a to akútnu alebo chronickú. Chronická bronchitída je ochorenie, ktoré trvá podľa ako mesiace a často sa opakuje stále dokola. Najviac o sebe dáva poznať práve v jesennom a zimnom období.

anatomie

Tiež iste poznáte záchvaty kašľa, ktoré prídu v tú najmenej vhodnú dobu – napríklad v kine, v autobuse alebo na konferencii. Toto nepríjemné ochorenie vzniká častým vdychovaním odpadových látok ako je napríklad smog, dym, rôzne riedidlá alebo prachové častice. Vplyv môže mať aj vleklé prieduškové ochorenia, ktoré nie je riadne doliečené. V prieduškách vznikne zápal, ktorý má stále horší a horší priebeh a bohužiaľ nemožno sa ho úplne zbaviť.

Liečba

Liečba tohto nepríjemného ochorenia nie je ľahká. Tým, že sa jedná o chronickú obdobu je to laicky povedané beh na dlho trať. Medzi hlavnú a najúčinnejšiu liečebnú metódu rozhodne patrí pobyt na čerstvom a hlavne čistom vzduchu. Veľmi prospešné sú tiež inhalačné a naparovacia terapie a kúpele, kedy vdychujete soľnú páru do pľúc, ktorá má blahodarný vplyv na potlačenie tohto ochorenia. Nie je tiež na škodu vyraziť si do kúpeľov, ktoré sa priamo na túto chorobu orientujú a dokážu vám zostaviť liečbu priamo pre vás na mieru.

kostra

Nutné tiež dodať, že pri liečbe tohto ochorenia je nevyhnutne nutné dodržiavať dostatočný prísun tekutín, ktoré sa podieľajú na tvorbe hlienu. Nemenej dôležité je tiež dodržiavať vhodnú životosprávu a preferovať zdravý životný štýl. Chronická bronchitída je nepríjemné a zákerné ochorenie a bohužiaľ vo väčšine prípadoch ju nemožno úplne vyliečiť. Pevnú vôľou a dostatkom trpezlivosti je možné aspon znížiť jej negatívne účinky. Pevne veríme, že pri dodržiavaní týchto odporúčaní, znížite svoje príznaky na úplné minimum.