Menu

Termostaty na efektívne vykurovanie

0 Comment

Aj vy hľadáte spôsob ako zabezpečiť vo vašej domácnosti, kancelárii či chate stálu izbovú teplotu? A čo tak použiť šikovné termostaty? Termostaty sú malé zariadenia, ktoré dokážu regulovať teplotu v akejkoľvek miestnosti bez zbytočného hluku a s maximálnom presnosťou. Už viac teda nemusíte behať k radiátoru aby ste si vyhriali izbu na požadovanú teplotu, ani k oknu aby ste pod chvíľou vetrali. Termostaty dokážu dokonca zabezpečiť stabilnú teplotu aj na niekoľko hodín či dní dopredu. Vy sa tak môžete vrátiť do vyhriateho domu či bytu z práce alebo zimnej lyžovačky.

topení

Vyhotovenie termostatov

Termostaty bývajú vyhotovené v dvoch prevedeniach a to v drôtovom a bezdrôtovom prevedení. Ak ste sa pustili do výstavby novostavby určite zvoľte bezdrôtové termostaty, ktoré majú vysokú spoľahlivosť a sú veľmi praktické, pretože nevidno žiadne káble a šnúry. Pri rekonštrukcii domu či inej nehnuteľnosti sa väčšinou využívajú termostaty s drôtovým prevedením. Toto riešenie zabezpečí tiež efektívne nastavenie teploty a káble sa dajú so šikovnými majstrami dokonale schovať. Obidva typy termostatov je však potrebné umiestniť na vhodné miesto. Termostaty rozhodne neumiestnite vedľa okna, dverí či veľkého kusu nábytku. Taktiež sa ich neoplatí umiestňovať za záves či do prievanu, pretože meranie teploty by bolo veľmi nepresné a neefektívne. Vhodné miesto na umiestnenie termostatov je na stene, ktorá je oproti vykurovaciemu zariadeniu. Tiež je vhodné termostaty umiestniť do výšky očí dospelej osoby, aby k nim nemali prístup deti. Umiestnenie termostatu je teda veľmi dôležité z hľadiska presného a efektívneho merania teploty v domácnosti, podniku, chate či kancelárii. Pri každom zvýšení či znížení termostaty hneď reagujú a izbovú teplotu regulujú, tak aby dosahovala požadovanú úroveň.

Varianty na vykurovanie domácnosti

Spôsobov na vykurovanie je v dnešnej dobe skutočne veľa. Existujú klasické spôsoby vykurovania a to pomocou dreva či drevených brikiet. Avšak čím ďalej sa do povedomia dostávajú aj alternatívne spôsoby vykurovania, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. K týmto spôsobom vykurovania patrí vykurovanie pomocou solárnych kolektorov, fotovoltaických článkov, kotlov na biomasu, tepelných čerpadiel či veterných turbín. Na Slovensku je však najviac preferované vykurovanie pomocou dreva, plynu, elektriky, solárnych panelov a tepelného čerpadla. Termostaty sa dajú použiť aj v kombinácii s rôznymi spôsobmi vykurovania.

regulace

Ak vás problematika ohľadne termostatov a vykurovania zaujala a zvažujete vhodné spôsoby pre vašu domácnosť, podnik či chatu neváhajte http://www.nabytek-bogart.cz/stylove-kuchyne-za-rozumne-ceny-nevahajte-uz-ani-chvi%25C4%25BEu-pr-54.htmlsa obrátiť na odborníkov. Odborníci zo spoločnosti Viessmann, s.r.o. prinášajú na trh rôzne spôsoby vykurovania a je len na vás pre ktoré sa rozhodnete. Na internetovej stránke www.vykurovanie24.sk môžete tiež nájsť množstvo inšpirácii a odborných rád.