Menu

Únik tepla je možné eliminovať zateplením

0 Comment

Výrobcovia izolačných materiálov sa snažia dodávať na trh kvalitné produkty s čo najlepšími vlastnosťami, ktoré zohľadňujú použitie na rozličné druhy stavieb a konštrukcií s nutnosťou zateplenia. Hovoríme o PIR paneloch, ktoré môžu mať povrchovo upravené obidve strany a dodávajú sa rovným okrajom alebo s perodrážkou. Hodia sa pri zatepľovaní mnohých typov konštrukcií a materiálov.

Kvalitné a moderné bývanie

Zatepľovanie stavieb je súčasťou novej výstavby, ale týmto spôsobom sa upravujú aj už stojace a staršie budovy. Na tento účel sa používajú PIR panely v hrúbkach 20 až 250mm. Vyrábajú sa z polyuretánovej tvrdenej peny s obojstranným polepom a jednou z ich vlastností je vysoký tepelný odpor pri najtenších paneloch a spomedzi ostatných dostupných izolačných materiálov. Najvhodnejšie sú pre sendvičové konštrukcie.

Izolačné PIR dosky majú zvýšenú protipožiarnu odolnosť, výborné izolačné vlastnosti, nízku hmotnosť, minimálnu nasiakavosť, vysokú pevnosť v tlaku, jednoducho sa s nimi manipuluje a sú odolné voči škodcom. Podľa spôsobu použitia sa rozdeľujú na stenové, strešné a fasádne, pir panely dodávajú sa v hrúbke do 20 do 250mm, vyznačujú sa perfektnými tepelno-izolačnými vlastnosťami a sú maximálne šetrné k životnému prostrediu. Najrozšírenejšie je použitie pri zatepľovaní nízkoenergetických a pasívnych domov, podláh, stropov, rovných a šikmých striech, ale aj drevostavieb.

Proces výstavby je náročný

Stavbári si prácu s PIR panelmi pochvaľujú, pretože sú ľahké, takže manipulácia s nimi nie je náročná, ale rýchla, tento materiál je ekologický, hygienický a recyklovateľný, čo sú vlastnosti, ktoré spĺňajú náročné kritériá súčasných noriem. Ceny panelov sú rozličné, všetko závisí od ich hrúbky, typu spoja, povrchovej úpravy, množstva v metroch štvorcových, farebného vyhotovenia a podobne, no z pohľadu úspory financií počas užívania stavby ide o primeranú čiastku.