Menu

Lacná virtuálna adresa pre vaše podnikanie

0 Comment

Pri zápise firmy do Obchodného registra SR je potrebné uviesť sídlo firmy. A toto môže niektorých podnikateľov zaskočiť. Akú sem zadajú adresu, to je vhodné si najskôr dobre premyslieť.

A to z dôvodu, že pôjde o kontaktnú firemnú adresu, musíme teda rátať s dôležitou korešpondenciou, ku ktorej musíme mať prehľadný prístup a ihneď sa jej venovať. Z tohto dôvodu by nebolo ideálne, aby to bola adresa nášho bydliska, kde by sa tak pošta súvisiaca s obchodom krížila s reklamnými letákmi a s poštou, ktorá súvisí s našim bežným súkromným a občianskym životom. Skôr či neskôr by v tom začal vznikať neporiadok.

Poštová schránka

Teraz sa možno pýtate, je vôbec možné zapísať do Obchodného registra ako firemné sídlo adresu svojho bydliska? Nemusí ísť o údaj miesta, na ktorom doslova sídli naša firma?

  • V skutočnosti nie, nemusí. Ako odznelo, v tomto prípade je to hlavne kontaktná adresa, čo znamená možnosť zapísať sem sídlo, z ktorého proste bude možné prijímať poštu. Teda napríklad to môže byť aj adresa nášho bydliska či akejkoľvek nehnuteľnosti, ku ktorej ale máme oprávnený prístup.

Poštár, oznámenie

Pod inou nehnuteľnosťou súvisiacou s firmou si najčastejšie predstavíme kanceláriu. A áno, samozrejme aj toto je riešenie. Priam ideálne. Veľkou nevýhodu je tu ale vysoká cena takýchto kancelárií, najmä v lukratívnych častiach Bratislavy.

A toto je dôvod, prečo v súčasnosti veľa podnikateľov volí virtuálne sídla či virtuálne kancelárie za desiatku eur mesačne. Ušetria stovky eur.

A to hlavne podnikatelia, ktorí k svojej činnosti skrátka kancelárske priestory využívať nepotrebujú a svoj obchod či podnikateľskú činnosť dokážu riadiť aj sami cez svoj počítač. Pre takých by pochopiteľne prenájom drahej kancelárie predstavoval zbytočne vysoké náklady.

  • S virtuálnym sídlom si vlastne kupujete adresu, ktorú môžete zapísať do Obchodného registra. Ide o reálnu budovu, na ktorú bude chodiť pošta a zásielky a tieto vám následne budú preposielané, v prípade papierovej pošty napríklad preskenované na váš email.