Menu

Veci, na ktorých záleží

0 Comment

Každému z nás na niečom záleží, no u každého je to niečo iné. Niekomu najviac záleží na rodine, inému na prácu, škole či obľúbenej záľube. Keďže je to u každého rozdielne, aj veci na ktorých záleží sú u každého iné. Niektoré sa, však zhodujú a my budeme rozoberať práve tie. Veci, na ktorých záleží všetkým sú určite rodina, zdravie, priatelia a ďalšie veci.
Síce sa Vám to možno bude zdať zvláštne no začnem Maslowovou pyramídou potrieb. Už on vyjadril za veľmi dôležitú potrebu socializácie. Možno sa Vám to nezdá ako dôležitá potreba až do vtedy kým nezažijete obdobie osamote bez priateľov a rodiny. Je veľmi dôležité byť v kontakte s inými ľuďmi, o to viac ak sú nám veľmi blízky. Takéto vzťahy nás napĺňajú a dodávajú nám pocit šťastia a pohody. Potreba socializácie sa je preto extrémne dôležitá. Je to teda vec na ktorej určite záleží.

levandule

Práve preto je dôležité vytvárať si dobré vzťahy so svojimi ľuďmi v okolí. Mali by sme sa naučiť tolerovať nedostatky ostatných a tak predchádzať konfliktom. Je to náročné, no napriek tomu veľmi potrebné. Ak sa to raz naučíte už nikdy nebudete mať problém vychádzať s nejakým človekom. Samozrejme až na extrémne prípady. Úplne rovnako to platí aj pri našej rodine.

kytky

Každý človek má svoje nedostatky a máme ich aj my. Toto by sme si mali uvedomovať. Vec na ktorej záleží, je taktiež zdravie. To si tiež niekedy vôbec neuvedomujeme aké máme šťastie, že sa každé ráno budíme zdravý. Človek si neuvedomí ani ako veľmi potrebuje ku svojmu životu jedlo a vodu až kým nie je hladný a smädný. Rovnako je to aj s dôležitými vecami v našom živote.
Udržujte si preto dobré vzťahy so svojou rodinou a vyhnite sa zbytočným hádkam a konfliktom. Snažte sa žiť v prítomností a jedine na čom záleží je láska a šťastie. Šťastie, ktoré vychádza s porozumenia s našimi blízkymi a priateľmi.