Menu

S mužom je to občas ťažké

0 Comment

Už od čias tínedžerov vznikajú prvé vzťahy a partnerstvá. Niektoré vydržia sotva pár týždňov, iné naopak prežijú a rozkvitnú v celoživotné manželstvo. žena a muž sa neodlišujú len v pohlaví, ale aj náladách, pocitoch a vlastnostiach, ktoré sa väčšinou na začiatku skrývajú.

tajemství

Proces zamilovania sa dá opísať aj ako obsedantno-kompulzívnu chorobu, ktorá nás núti robiť veci, na ktoré sme predtým ani nepomysleli. Byť zamilovaným nie je zlé, ale občas sa to zvrtne a zrazu naše mozgy nemáme pod kontrolou. Riadime sa intuíciami, srdcom a tým, čo nás robí šťastnejšími. Sú to však ženy, čo nikdy nedostanú to čo chcú alebo neskrotný muži túžiaci stále po niečom inom?

Muž je niekedy jednoduchá bytosť. Stačí mu dobré jedlo, pivo, televízor a sex. Ich možnosti sú však vyššie položené, čo si väčšina žien ani neuvedomuje. Spomínaná zamilovanosť v nás niekedy vytvorí pocit, že je nás muž dokonalý a sme schopné odpúšťať. Zrazu sa ale tento pocit stratí a vy čelíte niečomu, čo vlastne ani nechcete. Mnoho ľudí sa vie totiž zmeniť až natoľko, že vznikajú mnohé spory, hádky, ktoré vyúsťujú do rozchodov a rozvodov manželstiev. takto rozpadnutá rodina už nikdy nefunguje normálne, obzvlášť vtedy, ak splodila potomka. Deti znášajú odlúčenie veľmi ťažko, a preto je nutnosťou pri výbere partnera dbať na to, aký v skutočnosti je.

deperse

Muž vie byť poriadne otravný, vie sa hádať za maličkosti a byť neústupný. Bije sa za svoju pravdu ako býk a niekedy nevie odpúšťať. Takýto muž pre ženu nielenže nie je vhodný, ale odsúdený na to aby podstúpil zmenu, či ostal radšej sám. Najhorším stupňom u muža je však opakovaná nevera alebo sa z neho vykľuje žiarlivý tyran. Všetky tieto vlastnosti však môžu byť ovplyvnené aj nami, ženami. Je preto dôležité všetky spory predebatovať, odpúšťať si a nájsť vzájomnú dôveru a lásku, ktorá vás bude spájať po celý váš život.