Menu

Najobľúbenejšie dámske doplnky

0 Comment

  1. Prvým a nezameniteľným kúskom, ktorý nechýba v absolútne žiadnom šatníku je kabelka. Ak aj nie ste nákupná maniačka, ku kúpe vás motivuje jej praktická stránka. Tie najväčšie kúsky sú nezameniteľnou každodennou nutnosťou. V posledných rokoch sa objavujú tašky v podobe aktoviek a kufríkov aj v pánskom šatníku. Pre dámy žijúce spoločenský život je tu menší variant v podobe clutch kabelky. Minulý rok boli veľkým hitom priesvitné kabelky, dnes kraľujú najmä metalické výrazné farby a populárne sú aj všetky druhy batohov. Ak máte odvahu, môžete vyskúšať aj ľadvinku.

kabelka

  1. S príchodom jari sa zjarnieva aj vo svete tentokrát vlasových doplnkov. 
  2. Všetci kaderníci, ktorí chcú ísť s módou, využívajú k ozdobe účesov šatky. Sú povolené veselé farby, prevláda výrazná modrá, ružová, červená a biela. Obyčajný drdol na hlave už nebude vyzerať fádne, ak ho omotáte zrolovanou šatkou alebo ju môžete previazať okolo gumičky. Niektorí ju používajú vo forme čelenky, s uzlom zaviazaným hore. Posledné týždne je, čo sa vlasových kreácií týka, stále viac populárne používať klasické sponky, ktoré si mnohé pamätáte z detstva. Čím väčšie tým lepšie, zdobené štrasom, umelými perlami, vám prakticky pomôžu skrotiť ofinu. Povolený je aj väčší počet, na každej strane kľudne aspoň dve.
  3. Šperky a bižutéria tu boli od nepamäti. Ženy sa už v dávnych dobách snažili ozdobiť svoje hlavy korunkami, využívali veľké náhrdelníky a prstene. Tento trend je stále populárny, ale extravagancia ide do úzadia, na piedestál sa dostali jemné šperky, ktoré môžete vrstviť. V zahraničí je populárne nosiť niekoľko tenučkých zlatých alebo strieborných retiazok rôznych dĺžok s jemnými príveskami, ktoré nenápadne zvýraznia dekolt a zároveň z vás neurobia nevkusnú ženu. Doplniť ich môžete väčším počtom prsteňov, ale pozor, všetky kúsky by mali byť v rovnakom tóne a veľmi jemne spracované. Ak si zlato či striebro dovoliť nemôžete, trh ponúka aj nekonečné množstvo identickej bižutérie.
  4.  Posledným v našom zozname sú pokrývky hlavy. Od klobúkov s nápismi z minulého roka sa plynule dostávame ku klasickým slameným, dominovať budú opäť priesvitné, ako sme už videli u kabeliek. Klasické športové šiltovky nahraďte vkusnou baretkou so šiltom a budete neprehliadnuteľná. Hodí sa k šatám, nohaviciam, kostýmu aj romantickému outfitu.

 
modelka

Obchody ponúkajú mnoho ďalších, ktoré nie sú spomenuté. Nech si vyberiete ktorékoľvek, mali by sa hodiť k vašej osobnosti a najmä, mali by ste sa s nimi cítiť komfortne.