Menu

Zabudované žiarovky v podhľade budú osvetľovať priestor rovnako dobre ako ostatné svietidlá

0 Comment

Sústrediť sa iba na jednu pozitívnu stránku LED osvetlenia by nebolo fér, pretože je ich hneď niekoľko. LED svietidlá sa stali náhradou za halogénové svetelné zdroje, ktoré už nevyhovujú z viacerých hľadísk, pretože sú energeticky náročné, ekologicky nebezpečné a ich variabilnosť je limitovaná. LED osvetlenie je ich pravým opakom a to ich katapultovalo na prvé mieste v popularite medzi spotrebiteľmi.

Aj tak môže vyzerať osvetlenie

Cieľom dizajnového osvetlenia je oživiť interiér, poprípade vniesť doňho aj farebné svetlo, ktoré vytvorí celkom nečakanú hru svetla v netradičnom, farebnom spektre. Medzi najpoužívanejšie stále patria led žiarovky gu10 žiarovky, tie sa najčastejšie vymieňajú v lustroch, lampách či iných typoch svietidiel, a tie LED-kové sú navyše kompatibilné s halogénovými, majú rovnaké pätky, takže po vyhorení žiarovky stačí kúpiť novú.

Bodovky, aj tak nazývame žiarovky typu GU10, sa ujali ako doplnkové, náladové, ale aj hlavné osvetlenie, v závislosti od priestoru, kde ich máme v pláne umiestniť. Svojou konštrukciou dovoľujú inštaláciu aj do podhľadov, kde sa dajú dobre začleniť do už vytvoreného priestoru a nebudú rušivým elementom. Pri ich výrobe boli použité kvalitné COB LED alebo SMD čipy, vyznačujú sa vysokým indexom podania farieb osvetľovaných telies, ktoré je prirodzené a verne zobrazené.

Klasickým žiarovkám odzvonilo

Pri týchto LED žiarovkách spotrebitelia nemusia mať obavu, že budú aj po vypnutí ešte jemne blikať či svietiť, pretože majú zabudovaný CCD Driver, ktorý tento efekt dostatočne eliminuje. Aj LED žiarovky GU10 sú na trhu v troch odtieňoch bielej farby, neutrálnej, teplej a studenej, ovládať ich je možné aj diaľkovým ovládačom, pričom nejde len o zapínanie a vypínanie, ale aj nastavovanie intenzity svetla či funkcie stmievateľnosti. Moderný výrobok musí byť vybavený aj možnosťou ovládania smartphonom, a to tieto LED žiarovky spĺňajú.