Menu

Zopár jednoduchých spôsobov, ako získať krásny zdravý trávnik s rastúcou zelenou trávou

0 Comment

Premýšľajte o preventívnej zdravotnej starostlivosti trávnika
Predtým, než premýšľate o výsadbe trávy, musíte premýšľať o preventívnej zdravotnej starostlivosti o trávnik. Preventívna zdravotná starostlivosť o zdravý zelený trávnik pozostáva z nasledujúcich krokov:

rosa

·         Zachovanie zdravia pôdy
·         Výber typu trávy, ktorý dokáže odolávať podnebiu
·         Výber správnej metódy zväčšenia trávnika: očkovanie, omietanie, postrekovanie
·         Pravidelne kosenie trávnika
·         Zalievanie hlboko
·         Jemné opravy
Vždy nastavte realistické ciele o tom, koľko času môžete stráviť na trávniku každý týždeň. Ak ste zaneprázdnení, je najlepšie využiť záhradnícke služby aby sa starali o váš trávnik.

Nechajte prírodu pracovať pre vás
Tajomstvo zachovania zeleného a hustého trávnika je práca s prírodou. Vytvorte správne podmienky pre trávu. Ak chcete získať dobrý trávnik od začiatku, nechajte rásť správne odrody trávy správnym smerom. Južné, juhozápadné alebo juhovýchodné s dobrou dostupnosťou vody sú ideálne podmienky.

Kopte správnu hĺbku
Pri výsadbe trávnika musíte najskôr vykopať pôdu do správnej hĺbky najmenej 45 cm. Otočte pôdu niekoľkokrát, aby ste sa zbavili kameňov a koreňov a tiež zlomili veľké zhluky pôdy.

zahrada

Zbavte sa buriny
Ak chcete získať silnejšiu a zelenšiu trávu od začiatku bez buriny, musíte správne zavlažovať pôdu pred vysadením trávy. Ak chcete získať trávnik bez buriny, nechajte burinu vyklíčiť vo vode. Môžete tiež odstrániť korene buriny ručne alebo použiť herbicíd v množstve 1,5 litra na hektár zmiešaného v 1000 litroch vody.

Použite správne rastové hnojivá
Použitie správnej pôdy alebo rastového hnoja je bezpečný spôsob, ako pestovať zdravý trávnik. Piesočnatá hlinitá pôda vyčerpaná s dobrou kapacitou a s pH 5-6 spolu s dostatočným množstvom humusu alebo organickej hmoty je najlepší spôsob, ako získať krásny trávnik. Ak je vaša pôda príliš kyslá, môžete pridať vápno, aby ste ju osladili. Podobne, ak pôda nie je dostatočne kyslá, môžete ju kysnúť pridaním síry.