Menu

Ako šetriť na Vianoce

0 Comment

Najkrajšie sviatky v roku sú zároveň najdrahšie. Pokiaľ nechcete opäť siahať na úspory, aby ste vykúzlili rodine úsmev na tvári, prečítajte si nasledujúcich pár rád, ako ich prežiť bez väčšej finančnej ujmy. Pozrite si tipy, ako ušetríte na Vianoce.

peníze

1. Nakupujte potraviny a darčeky v predstihu
Nie je možné kúpiť skôr úplne všetko, napr. vianočná jedlička by od augusta uschla. Avšak trvanlivé potraviny si kľudne nakúpte hoci v septembri. Pokiaľ ich získate so zľavou, bonus pre vás. Na poslednú chvíľu tým pádom už zostane iba doplniť čerstvú rybu, kvasenú kapustu do polievky alebo zemiaky do šalátu. Rovnako na nákup vianočných darčekov využite zľavu počas roka. Následne už len postačí nájsť dobrú skrýšu, aby stromčekovú nádielku nenašiel ani ten najlepší detektív.

2. Povianočné zľavy
Na tento bod šetrenia je teraz síce neskoro, ale ako inšpirácia k ďalším sviatkom bude ideálny. Takmer každý obchodný reťazec vypredáva po Vianociach všetok zostatkový tovar. A tu je vaša šanca zásobovať sa do ďalšieho roku za skutočne nízke ceny. Krabica ozdôb za 0,20 centov? Rozhodne áno, najmä ak nefičíte na aktuálnych sezónnych farbách výzdoby, máte tak možnosť sa zásobiť so skvelou zľavou. K tomu prihodíte salónky za 0,50 centov, ktoré majú samozrejme záruku ešte ďalší rok, baliaci papier za 0,10 centov a zásoba doslova „za babku“ je na svete.

3. Predštedrovečerné zľavy
Pokiaľ patríte k vianočným oneskorencom, existuje možnosť šetrenia aj pre vás. Už ste nakupovali darčeky a suroviny do kapustnice tesne pred záverečnou na Štedrý deň? Že nie? Tento bod asi nebude veľmi obľúbený u predavačov, ale tesne pred záverečnou 24. decembra dokážete kúpiť všetko potrebné k sviatočnému stolu a pod stromček. Dokonca so zľavou, keďže nasledujú sviatočné dni a obchody budú zatvorené. Predávajúci sa chcú samozrejme zbaviť čerstvých zásob a vy si ich tak kúpite často s polovičnou zľavou.

dátek

4. Vymieňajte
Už ste dostali na narodeniny, meniny, k výročiu alebo pri inej príležitosti nevhodný darček? Vymeňte ho! Existuje množstvo rôznych skupín na sociálnych sieťach, kde môžete nevyhovujúci darček vymeniť za niečo iné, nové a bude to stáť nanajvýš poštovné. Prípadne môžete posunúť ďalej samotný nevhodný prezent, dajte si však pozor, aby neputoval k osobe, ktorá vás obdarovala ako prvá.

5. Homemade je in
Pokiaľ vyrobíte darček doma, môžete nielen ušetriť, ale zároveň ísť s trendami. Navyše ručne robené veci potešia oveľa viac. Pletená čiapka alebo orechy v mede? Fantázii sa medze nekladú, nielenže vás budú darčeky stáť menej, tiež radosť na strane obdarovaného je zaručená.