Menu

Čo vás môže najviac zaujať?

0 Comment

Určite sa pýtate, prečo je Kostarika tak bezpečná. Je výnimočná hlavné tým, že tam žijú obyvatelia (Ticos) , ktorí kohokoľvek a kdekoľvek privítajú s otvorenou náručou a príjemným úsmevom na tvári. Preto si to všetci turisti veľmi vážia a cítia sa v sto percentnom bezpečí, že ich nemá kto napadnúť. Všade v prírode to platí, avšak v hlavnom meste si musíte dávať veľmi veľký pozor, prípadne sa tam nepohybovať vôbec. Kostarika všeobecne je veľmi šťastná krajina aj napriek tomu, že sa zbavila armády.

kostarika.jpg

Tico
Obyvatelia sú nesmerne hrdí na to, že sa takto nazývajú. Ženy sú Ticas, muži Ticos a všeobecná populácia je známa ako Tico. Kostaričania to používajú každý deň rovnako ako ich pozdrav Pura Vida.
Ako to vzniklo ? Obyvatelia majú tendenciu otáčať všetky slová do deminutív a na konci slov dávajú tico (maličký) čiže to vyzerá nejako takto – chiquito sa stane chiquitico. Nie je tomu vždy takto, pretože majú na to svoje pravidlá a výnimky tak, ako naša Slovenčina.
San José
Spomínane hlavné mesto je práve San José. Má 300 tisíc obyvateľov a je pokladané za menej bezpečné, pretože do každej uličky kde zabočíte na vás môže niekto striehnuť. Mesto je plné parkov, zelene, múzeí, galérií a grafitov, ktoré vyzerajú ináč ako tie na Slovensku. Okrem toho, že sú pestré, farebné, majú aj krásne motívy a naozaj sa to s našimi nedá porovnávať. Budovy stoja ešte z obdobia kolónií a dnes sú už spojene aj s modernými stavbami.

sopka.jpg

Národný park Arenal
Sopka Arenal celé stáročia spala a neskôr okolo roku 1968 sa znova prebudila, čiže je dnes aktívna. Pokladaná je za symbol Kostariky a má vyše 1630 metrov nad morom.
Tamarindo
Surférske mesto, ktoré je plné krásnych bielych pláži, cez ktoré sa môžete kochať na more a surfistov prekonávajúcich vlny, ba aj nočné kluby ktoré v noci oživujú celé mesto.
Toto je len kúsok z Kostariky, no natrafíte tam ešte na milión prenádherných miest, ktoré si obľúbite. Ja osobne mám tento štát v Strednej Amerike už celý preštudovaný a určite tam niekedy pôjdem. Presvedčte sa sami aj fotkami priamo z Kostariky.