Menu

Dôvody, pre ktoré sa oplatí navštíviť Omán

0 Comment

Ponorte sa do bohatého umenia a kultúry– Omán je domov pre viac ako 500 pevností rozprestierajúcich sa cez krásne pobrežie. Tieto krásne kúsky architektúry sú jedným z hlavných dôvodov, ktoré priťahujú obrovský počet turistov do Ománu každý rok. Nezabudnite sa prejsť k bráne slávnostného sultánskeho paláca Al Alam postaveného v roku 1972. Ohromujúca fasáda zlatých listov a tyrkysovej mozaiky za čiernymi bránami prináša nádherný výhľad. Môžete tiež získať prehľad o ománskom živote navštívením múzea Bait Al Zubair, ktoré sa nachádza v krásne zrekonštruovanom dome. Múzeum je domovom fascinujúcej zbierky dýk, starožitných strieborných šperkov, kadidiel, mincí, pušiek a ďalších zaujímavých vecí, ktoré nosia miestni muži a ženy.

mešita

Navštívte Grand Canyon Blízkeho východu– Nazývaný "Grand Canyon of Arabia", Jabal Shams je jednou z najvyšších hôr Omanu. Stojí vysoko na takmer na 3005 metroch. Ide o ideálne miesto pre pešiu turistiku. Tento tzv. Gna Strednom východe je nevyhnutnou návštevou v Ománe.

Vychutnajte si krásu veľkej mešity sultána Qaboosa– Ak máte radi architektúru, je nevyhnutná návšteva veľkej mešity sultána Qaboosa. Bohato vyzdobená mešita s oblúkmi, dvormi, lustrami, ozdobnými dverami, bielymi mramorovými podlahami a upravenými trávnikmi pôsobí naozaj nádherne. Jedna z mála mešít, ktorá je prístupná nemoslimom, a určite teda stojí za návštevu.

pevnost

Užite si nádherné pláže– Nenechajte si ujsť nádherné miestne pláže. Verte alebo nie, Omán je domovom pre niektoré z najprirodzenejších a najstarších pláží na svete. Ománské more, Arabské more a Hormuzský prieliv ponúkajú krásne pobrežie, ktoré sa rozprestiera na 3 165 kilometroch. Medzi najobľúbenejšie pláže v Ománe patria pláže Fins, Ras Al Hadd, Al Sawadi, Bandar Al Jissah a pláž Yiti. Či už je to plavba na jachtách alebo pozorujete, či delfini vykonávajú triky v mori, váš čas strávený na mori bude zaručenou zábavou.