Menu

Prírodné riešenia, ktorými sa zbavíte pavúkov vo vašej domácnosti

0 Comment

Pavúky v domácnostiach nie sú znakom neporiadku alebo nečistoty, práve naopak, hovorí sa, že znamenajú šťastie, a preto existujú aj ľudia, ktorí im nijako nechcú ublížiť a nechajú ich v pokoji žiť. Ich prítomnosť v bytoch neriešia.
No ak sa s týmto názorom nestotožňujete a radi by ste mali domácnosť bez nich, tak si prečítajte niekoľko možností, ako sa ich zbaviť a čo na ne platí.

větvička

Mäta
Nemajú radi vôňu mäty priepornej. Tak skúste naplniť fľašu s rozprašovačom vodou a do nej pridajte 10-15 kvapiek silice mäty. Takto vytvoreným roztokom postriekajte miesta, kde sa zvyknú pavúky skrývať, napríklad v skrinkách, v kútoch miestností, pod nábytkom a v rôznych štrbinách. Ďalšou možnosťou je použiť tento olejček na výrobu domáceho osviežovača vzduchu a aplikovať ho podľa potreby.

Gaštany
K ďalšej potravine, ktorú pavúky neobľubujú, patria gaštany. Ich vôňa hmyz neláka, a tak máte možnosť to využiť a rozmiestniť pár gaštanov v okolí bydliska, no nezabudnite na miesta, kadiaľ sa pavúky do bytu dostávajú, teda zárubne a parapety. To tejto potravine nezostávajú žiadne zvyšky, takže sa nemusíte obávať omrviniek v dome.

Cédrové drevo
Vynikajúcim prostriedkom je aj cédrové drevo, no ak nechcete kupovať celé kusy nábytku, tak si zadovážte aspoň vešiaky alebo do zásuviek a malých priehradiek, a vlastne všade tam, kde sa pavúky vyskytujú, vložte kúsky z tohto dreva.

pavučina

Kokosový olej
Základom tejto metódy je zmiešať jednu šálku octu s polovicou šálky kokosového oleja a potom touto zmesou postriekať všetky pavučiny, či už v garáži alebo v exteriéri, ale vyhnite sa pritom rastlinám, mohlo by im to uškodiť.

Tekuté mydlo
Zmiešajte tekuté mydlo a vodu a takisto použite ako rozprašovač. Citrusová vôňa, citrón či pomaranč, sa hmyzu nepáči, a tak sa ho môžete ľahko zbaviť. Jednoducho postriekajte všetky miesta s možným výskytom pavúkov.