Menu

Všetko o cestovaní

0 Comment

Úplne na začiatok je vhodné podotknúť, že samotné cestovanie nás robí šťastnými. Rovnako, ako nakupovanie. Jediným rozdielom je, že pri nakupovaní  sa nám kúpený tovar po dlhšom čase stane tak samozrejmý, že už po ňom prestávame cítiť to vzrušenie, ako na začiatku. Kdežto zážitky získané pri cestovaní nás aj pri opakovanej spomienke spravia šťastnejšími rovnako, ako keď sme ich prežili.

foto
 
Čo je dôležité vedieť pred samotným cestovaním:

  • Jazyk je dôležitý, avšak netreba z toho robiť veľkú vedu. Vždy sa dá dorozumieť ´´rukami – nohami´´. Prípadne niekoho poprosiť o pomoc.
  • Svet nie je až tak zlý, ako nám to ukazujú média.
  • Usmievajte sa a rozprávajte sa s domácimi.

Ako na lacné cestovanie:

  • Cestovanie nie je až tak finančne náročne. Ak chcete nájsť lacno, isto sa vám to podarí. Niekedy práve lietadlo vyjde zo všetkých dopravných prostriedkov práve najlacnejšie. Nekupujte od sprostredkovateľa, využívajte zľavy a last minute.
  • Pri ubytovaní platí to isté. Kto hľadá nájde. Niekedy nájdete ubytovanie ´´za facku´´

cesta
Aké doklady mať pri sebe:
Ak máš nad 15 tak v rámci Európskej únie ti postačí občiansky preukaz. V ostatných prípadoch pas. Deti do 3 rokov sa uvádzajú v pase jedného z rodičov. Doklady by mali byť platné ešte minimálne pol roka pri tvojom príchode na Slovensko.
 
Kde sa dá cestovať s karavanom:
Idete na dovolenku. Čo si vziať? Oblečenie, krémy, lieky… A kde dáme nafukovačku, keď váhový limit je len 15kg?… Práve pre toto je vhodnejšou variantnou si zaobstarať karavan. Výhodnejšie, ako auto pretože sa v ňom môžete aj ubytovať a ušetriť peniaze za ubytovanie. Či už idete len k jazeru na rybačku, alebo niekam na dlhší výlet, je to výborný prostriedok. Avšak kde s ním môžeme ísť. Už len v Českej republike môžete navštíviť špeciálne autokempingy, ako napríklad YachtClub v Pavlove alebo Camping Vranovská pláž. S karavanom sa nebojte vydať aj na dlhšie trasy. Krásou sa môžete pokochať aj v takej Škandinávii, alebo si ísť oddýchnuť k chorvátskym plážam.