Menu

Pre ženíchov: viete ako zladiť oblek s topánkami?

0 Comment


Opasok a ponožky
V prípade ponožiek siahnite po jednofarebných kúskoch bez vzorov. Čo sa farby týka, mali by byť vždy rovnaké ako vaše topánky, ideálne o jeden odtieň svetlejšie, alebo naopak tmavšie. Pokiaľ obľubujete extravaganciu , ponožky patria ku kúskom oblečenia, na ktorých ju môžete ukázať najviac, ale zároveň decentne. Po farebných a vzorovaných ponožkách, však siahnite iba vtedy, ak nie je výrazný váš oblek.
Opasok musí byť rovnakej farby ako vaše topánky. Dôležitá je aj textúra a lesk. Ak máte napríklad matné topánky, musí byť matný aj opasok.

gentleman
 
Čierny oblek
Táto farba oblekov, sa na svadbách objavuje asi najčastejšie. Ak ste si mysleli, že čiernou nemôžete nič pokaziť, boli ste na veľkom omyle. Mnoho mužov totiž siahne napríklad po červených, alebo hnedých topánkach. K čiernemu obleku, sa však hodia výlučne čierne topánky.
 
Sivý oblek
Pri tejto farbe obleku máte už o čosi pestrejší výber farebných kombinácií. Nič nepokazíte čiernymi topánkami. K sivému obleku sa hodia aj tmavohnedé, alebo vínovočervené topánky. Vždy však dbajte na to, aby boli tieto farby v tmavých odtieňoch.
 
Hnedý oblek
Podobne ako pri čiernej verzii, by ste mali siahnuť po rovnakej farbe topánok, teda po hnedej. V tomto prípade, by však mal byť ich odtieň, v porovnaní s oblekom, o čosi tmavší. Ďalšou možnosťou sú tmavočervené topánky. Úplne zakázaná je čierna farba!

oblek
 
Červený oblek
V tomto prípade siahnite po hnedých topánkach a na čierne radšej zabudnite. Pokiaľ patríte k trochu odvážnejším pánom, môžete vyskúšať aj tmavé odtiene modrej farby.
 
Svetlý oblek
V prvom rade je potrebné vysvetliť, čo rozumieme pod označením „svetlý oblek“. Ide o akýkoľvek svetlý odtieň. Je teda jedno, či sa jedná o bielu, krémovo – béžovú, alebo napríklad pieskovo – žltú, či hnedú farbu. Podobne ako pri hnedom obleku zabudnite na čierne topánky. Ideálne sú všetky ostatné farby.
 
Modrý oblek
V tomto prípade môžete kombinovať bez strachu. Čierne, hnedé, modré, či červené. K modrému obleku sa jednoducho hodia takmer všetky farby aj ich odtiene.