Menu

Športovci

0 Comment

  Všetci máme obľúbené isté druhy športu. Niekedy si k niektorým športom vytvárame vzťah až na základe toho , že slovenský športovec dosiahne v danom športe úspech.

fotbal

  • U mňa to bolo v prípade cyklistiky. Nesledovala som ju do okamihu, kým na športovú scénu nenastúpil Peter Sagan. „Saganomániu“ , ktorú vyvolal nielen na Slovensku, ale aj vo svete 5ažko v tomto športe niekto v dohľadnej dobe vôbec prekoná. Ľudia ho milujú natoľko, že je aj v ankete o najväčšieho Slováka. Iste, môžeme polemizovať nad anketou a nad jej pravidlami, zohral ale aj Peter významnú úlohu na propagácii krajiny. Možno mohlo byť v ankete  rozlíšené  či sa jedná o žijúcu, alebo historickú osobnosť.  Mali asi byť  dve skupiny.  Teraz sa porovnáva neporovnateľné.
  • Vynikajúcou športovkyňou , hrdou Slovenkou bola Daniela Hantuchová. Jej príkladný vzťah k reprezentácii by mali veru súčasné tenistky  nasledovať. 
  • Aj v časoch najväčšej slávy nezabúdala  FED Cup  a vždy prišla a pomohla získať cenné body. Dominika dáva prednosť vlastnej kariére. Keď sa jej  darí na kurtoch vzťah k reprezentácii sa javí ako vlažný. Keď prehráva zápasy, klesá v rebríčku , vtedy je odrazu ochotná prísť si zlepšiť formu aj na takéto zápasy. Menej fotiek v kožuchoch a väčšie srdce pre reprezentáciu by bolo asi na mieste. Daniela robila modeling , ale reprezentácia bola na prvom mieste.
  • Rovnako na prvom mieste bola u Dominika Hrbatého. Dokázal sa vždy hlavne pred svojim domácim publikom vypäť k nevídaným výkonom. Jeho súčasný vplyv na Kližana, je tiež citeľný.

kolo
Tak ako športovci môžu šíriť dobré meno, tak môžu robiť aj hanbu. Narážam prirodzene na futbalistov.  Ich  večierky na hoteloch v bujarej nálade veru dobrému menu krajiny neprispievajú.
 Futbal patrí hádam k najsledovanejším športom a preto správanie  týchto tiež športovcov je vnímané širokou verejnosťou často s nevôľou. Aj ich nemôžeme hádzať do jedného vreca. Aj tu sú športovci  hodní  titulu reprezentant Slovenska.