Menu

Jednoduché spôsoby, ako sa vyhnúť športovým zraneniam

0 Comment

1. Vykonávajte riadne tréningy
Prvým dôvodom pre športové zranenia je nesprávny tréning a technika. Trénovanie vám môže pomôcť pochopiť správnu techniku ​​a tiež vyhnúť sa zlyhaniu vybavenia alebo anatomických problémom, ktoré bežne spôsobujú športové úrazy.

skateboard

2. Dávajte si pozor na príznaky zranenia
Niektorí športovci môžu ihneď povedať, či sú v bolesti; iní sa to snažia skryť. Je dôležité dávať pozor na znaky úrazov, ktoré by mohli zahŕňať:
·         Vyhýbanie sa tlaku na poškodenej časti
·         Ukazujú sa príznaky bolesti počas aktivity, ako je dýchavičnosť, stuhnutosť atď.
·         Neschopnosť spať
·         Skúsenosti s nezvyčajnou únavou alebo slabosťou
·         Pocity brnenia v prstoch alebo končatinách
·         Sčervenanie alebo pľuzgiere
·         V prípade detí: ak sa dieťa počas činnosti trápi s bodavou bolesťou, je nevyhnutné okamžite zastaviť činnosť.

3. Spravte si predbežnú fyzickú skúšku
To je dôležitý spôsob, ako zabrániť športovým zraneniam u detí a dospelých. Hodnotiaca skúška vám môže pomôcť predchádzať a liečiť doterajšie podmienky a tiež vyhnúť sa potenciálne nebezpečným športovým zraneniam.

4. Rozcvička je nevyhnutnosťou!
Aby sa zabránilo športovým zraneniam, je nutná zahrievacia aktivita. Rodičia musia povzbudiť dieťa k postupnej aktivite. Takto sa srdcová frekvencia zvýši normálnou rýchlosťou a pripraví telo na namáhavú aktivitu. Rozcvička sa môže vykonať pomalým behom niekoľkých minút, niekoľkými úsekmi a inými cvičeniami s nízkou intenzitou, ktoré uvoľňujú napätie vo svaloch. Strečing je obzvlášť dôležitý, pomáha vám aby ste nedostali kŕče.

luk

5. Oddych je tiež dôležitý
Oddych je rovnako dôležitý ako rozcvička. Umožňuje zníženie srdcovej frekvencie na normálnu úroveň a zabraňuje rýchlemu ochladzovaniu tela. Po ukončení činnosti je možné vykonať aj maličké kolo aby sa telo pomaličky dostalo do pokoja.
Dúfam, že sa Vám tento článok páčil a želám Vám menej úrazov v športe.