Menu

Máte málo priestoru v byte či dome? Posuvné dvere vám už veľa nezaberú

0 Comment

Moderné interiéry sa vyznačujú jednoduchosťou, čistotou línií a prepracovanými detailami, taktiež používané materiály sú nadčasové, kvalitné, funkčné a s minimálnou nutnosťou ošetrovania či údržby. K strohému zariadeniu domácnosti patria aj prvky, ktoré šetria priestor a sú maximálne praktické. Medzi ne môžeme zaradiť aj dvere, ktorých je v byte či dome dosť, nachádzajú sa takmer v každej miestnosti. Klasické sú otváravé, ale čoraz viac siahame po miesto šetriacich a dizajnovo zaujímavejších posuvných dverách.

dvoje dvere

Posuvné dvere sa stali veľmi obľúbené vďaka svojej praktickej a funkčnej stránke, pretože si na svoju prevádzku vyžadujú oveľa menej miesta ako tradičné otváravé krídla, a navyše, ak sú vyrobené zo skla, dostaneme do interiéru naozaj zaujímavý a netradičný prvok, ktorý ho skutočne oživí. Posuvné sklenené dvere sú moderným akcentom v každom interiéri, nepokazia dojem žiadneho štýlu, ale naopak, vďaka sklu, ktoré je priehľadné, dodávajú do miestnosti viac svetla a aj opticky ju dokážu zväčšiť. Sklo však nemusí byť iba číre, na tomto kúsku sa môžete realizovať aj vy a navrhnúť nejaký grafický vzor, ktorý výrobca na sklo priamo natlačí alebo ho opieskuje a tiež môže nalepiť fóliu vo všelijakých vzoroch a tvaroch.

Výrobcovia mysleli aj na bezpečnosť sklenených dverí, takže sklo, ktoré na ich výrobu používajú, je bezpečnostné a spĺňa všetky platné normy a kritériá, aby mohli byť použité na tento účel. Krídla dverí môžu byť osadené v rámoch z hliníka alebo je možné vyrobiť ich ako bezrámové. Osadením posuvné dvere sklenené Lmmont.sk takýchto dverí do akéhokoľvek interiéru dosiahnete okamžitý efekt oživenia a originálneho vzhľadu, stanú sa stredobodom daného priestoru. Nemusíte mať obavy tieto dvere použiť aj v stiesnených priestoroch, krídla sa posúvajú do strán a tým šetria priestor a navyše sklenené krídla zabezpečia dostatok svetla aj v tmavších kútoch priestoru.

posuvne dvere kuchyna

Sklenené posuvné dvere nájdeme v mnohých priestoroch, v mnohých štýloch či atypických rozmeroch a prevedeniach. Aj vy si môžete tie svoje navrhnúť podľa toho, čo sa vám páči a v akom štýle máte zariadenú svoju domácnosť, tu sa fantázii medze nekladú.