Menu

Nový život

0 Comment

Stavanie vlastného domu je však dlhodobejšia záležitosť a taktiež finančne náročnejšia. Financie však môže veľmi ovplyvniť to, či sa rozhodnete pre stavbu od nejakej dodávateľskej firmy, alebo si dom postavíte svojpomocne. Aké to má výhody a nevýhody?

Pri stavaní domu s vlastnou pomocou viete, čo presne kam dávate, a nemôžete sa dostať do situácie, že by vás nejaká firma chcela okradnúť alebo ušetriť na kvalite materiálu a podobne. Taktiež si viete prispôsobiť pracovné podmienky. Veľkou nevýhodou je však pochopiteľne čas. Pri stavbe domu bez firmy vám to zaberie značne dlhšiu dobu. A samozrejme veľmi dôležité je, aké sú vaše reálne schopnosti, teda aby vaša stavba nemala určité negatívne dôsledky na vaše budúce bývanie.

stavba domu

A ako si stavbu domu naplánovať? Prvou záležitosťou, ktorá je riešená, sú samozrejme výkopové práce, teda stavba základov. Ďalej nasleduje pripojenie inžinierskych sietí z vašej ulice a stavba obvodových múrov. Medzi ďalší postup patrí komín, krov a strecha, až vnútorné nenosné priečky. Ďalej rozvody vody, kanalizácia, elektrina a okná. Výber je len na vás, či už si zvolíte hlinikove okna Lmmont.sk, alebo plastové.

Toto patrí medzi najzložitejšie a zároveň najdôležitejšie na stavbe domu. Dekorácia a zapĺňanie interiéru je už druhoradé, to sa dá kedykoľvek zmeniť. Ak by ste však stavali dom na porušených alebo nevhodných základoch, tak ho môžete rovno zbúrať a stavať nanovo.

dom

Stavba domu patrí rozhodne medzi určité životné plány a investície. Je to niečo, čo má vydržať na trvalo, kľudne aj na niekoľko generácií. Preto si určite premyslite, či vám to stojí za ten čas, peniaze a úsilie, ktoré do toho vložíte. Ak ste si však na sto percent istí, že sa chcete pustiť do stavby vášho vlastného domu, vrhnite sa do toho s radosťou a myšlienkou, ako dobre vám bude, keď už bude hotový a vy si v ňom budete nažívať aj spolu s vašou rodinou.